KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14943014

nr 1494 3014

Johan Ossian-Andersson

(1889-1975), Sverige

Oljemålning, Fiskebåtar till havs. Signerad Th Sandström, daterad 1927. Olja på duk, 77x122 cm, yttermått inklusive ram: 94x140 cm

Johan Ossian Andersson, J Ossian, född 1889 i Uppsala, död 1975, svensk målare.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 3 oktober 2022
kl 20:16:21

3/10 20:11:22 1      Vinnande bud

Johan Ossian-Andersson

Läs mer om Johan Ossian-Andersson